وضعیت صادرات محصولات نانو در ایران چگونه است؟

در سال های اخیر و با توجه به روند رو به رشد تولید محصولات نانو در کشور شاهد صادرات این محصولات به کشورهای دیگر جهان نیز بوده ایم که این خود یک موفقیت بزرگ در زمینه ی نانو محسوب می شود.

بیش از 62 میلیارد دلار از محصولات نانو در ایران به 45 کشور جهان و 5 قاره صادر شده است که کشورهایی از جمله انگلیس و فرانسه نیز جزو آن بوده اند.

در ادامه به برخی از محصولات صادراتی نانو اشاره کرده ایم:

شوینده های گیاهی نانو

این محصولات که کاملا گیاهی بوده و فاقد الکل می باشند برای سطوح مختلف از جمله سینک، چرم، عینک و … قابل استفاده است. از کاربردهای دیگر این شوینده قابلیت استفاده در سکوهای نفتی به جهت حفظ محیط زیست است.

این محصول به کشورهایی چون سوئد، لبنان و …  صادر شده است.

منسوجات نانو

منسوجات نانو از جمله جوراب، دستکش، زیرپوش و … که در سال های اخیر جای خود را در بین مردم باز کرده اند به کشورهایی از جمله عراق، پاکستان و افغانستان صادر شده است.

به نظر می رسد در سال های آینده صادرات منسوجات نانو با روند رو به رشدی مواجه باشد.

حوله ی نانو

از مزایای حوله های نانو که به خصوص برای استفاده در هتل ها و بیمارستان ها بسیار مناسب و کاربردی هستند این است که بو نمی گیرند، هرچند که قیمت این حوله ها از حوله های معمولی بیشتر است اما با دوام تر بوده و نیاز به شست و شوی کمتری دارند.

این حوله ها توسط یکی از شرکت های تولید کننده به آذربایجان و عراق صادر شده است.

مطلب پیشنهادی: کاربرد نانو در صنایع مختلف چیست؟

رادیاتور

ای رادیاتورها که پوشش آن ها ضخامت کمتری نسبت به دیگر رادیاتورها دارند می توانند حرارت را به خوبی انتقال داده و از کارایی بالایی برخوردارند. این رادیاتورها در کشورهایی نظیر عراق، افغانستان و آذربایجان توانسته اند بازار مناسبی را به خود اختصاص دهند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.