کاربردهای نانو در زندگی روزمره چیست؟

تکنولوژی نانو امروزه علاوه بر کاربردهای گسترده ای که در صنایع مختلف دارد در زندگی روزمره ی ما نیز نقشی پر رنگ تر از قبل ایفا کرده و کاربردهای فراوان دارد، اگر چه ممکن است در بسیاری از موارد به عنوان فردی که اطلاعات چندانی در این زمینه ندارد از ماهیت وسایل و تکنولوژی هایی که از آن ها استفاده می کنیم آگاه نباشیم اما بد نیست تا با کاربردهای نانو بیشتر آشنا شویم.

در این مطلب قصد داریم تا در رابطه با کاربردهای فناوری نانو در زندگی روزمره با شما صحبت کنیم پس با ما همراه باشید.

پوشاک و منسوجات

تکنولوژی نانو در این زمینه به کمک متخصصان آمده است تا بتوانند پارچه هایی با خصوصیاتی خاص تولید کنند. این خصوصیات می تواند شامل پارچه های ضد آب، ضد حریق ضد چروک و … باشد. افزودن این خصوصیت به پارچه علاوه بر اینکه در صنایع مختلف از جمله مبلمان و … کاربرد دارد در زندگی روزمره ی ما نیز تا حدی ورود کرده است.

1 نکته ی مهم در خانه داری و نظافت که به آن توجه نمی کنید.

چسب

چسب هایی که به شیوه عادی تولید می شوند معمولا در دمای بالا قدرت چسبندگی خود را از دست می دهند، تکنولوژی نانو در این زمینه باعث می شود تا علاوه بر اینکه چسب بتواند در درجه حرارت بالا مقاومت کند حتی میزان چسبندگی بیشتری نیز داشته باشد.

چاقو

یکی از موضوعاتی معمولا برای اعضای خانه در هنگام آشپزی مشکل آفرین است کند شدن سریع چاقو است. شاید تا به حال بارها چاقوی خود را تیز کرده اید یا مجبور به تهیه ی یک چاقوی جدید شده اید اما چاقوهای نانویی وجود دارند که در هنگام ساخت آن ها به وسیله ی یک پوشش نانو از کندی و ایجاد لکه بر روی چاقو جلوگیری می کند.

جوراب

به نظر می رسد جوراب نانو یکی از معروف ترین لوازمی است که از این تکنولوژی بهره برده و مردم تا حد زیادی با آن آشنا هستند، البته وجود جوراب هایی که تنها به اسم نانو به فروش می رسند و در واقعیت هیچ تفاوتی با جوراب های عادی ندارند مساله ای است که ممکن است خریداران را دچار تردید کند. بهتر است  محصولات نانو را از فروشگاه ها و منابع معتبر تهیه کنید.

جوراب های نانوی اصل با بهره گیری از تکنولوژی نانو باعث می شود بوی بد جوراب از بین برود.

دستمال های نظافت

دستمال های نظافت نانو با خاصیت آنتی باکتریال می توانند بیش از 99% میکروب ها، باکتری ها و عوامل بیماری زا را از بین ببرند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *