آلودگی های توالت فرنگی از آنفولانزا تا ویروس معده

اکثر مردم چندین بار در روز از توالت های عمومی استفاده می کنند بدون اینکه فکر کنند واقعاً چه نوع میکروب ها و باکتری هایی در کمین آنها هستند. خصوصا اگر از توالت فرنگی استفاده می کنید تماس پوست شما با لبه های نشیمن توالت می تواند باعث انتقال میکروب ها باشد در این بین برخی برای اجتناب از برخورد با صندلی، با کفش بر روی آن می روند!

سوال واقعی این است که صندلی های توالت چقدر کثیف هستند و آیا باید نگران ابتلا به باکتری ها یا بیماری های مضر باشید؟ حتی در خانه نیز شانس داشتن یک توالت کاملاً تمیز بسیار نادر است، بنابراین بهترین راه برای جلوگیری از ابتلا به میکروب در توالت این است که نحوه رعایت بهداشت فردی را بدانید.

آلودگی های توالت فرنگی چقدر است؟

آنفولانزا

اشتباه نکنید! آنفولانزا فقط در ماه های سرد زمستانی وجود ندارد. به گفته دکتر اولین مینایا، متخصص زنان، ویروس آنفولانزا می تواند در دستشویی ها نیز وجود داشته باشد. هنگامی که آب می ریزید، ویروس آنفولانزا به سرعت بالا می رود و در صورت وجود در بین سطوح پخش می شود.

آنفولانزا و سایر ویروس ها می توانند دو روز کامل روی سطوح غیر متخلخل زندگی کنند. اطمینان حاصل کنید که سرویس بهداشتی و حمام خود را به طور مرتب ضدعفونی می کنید (از جمله صندلی توالت، دستگیره در، شیرهای آب و …) تا از ایجاد عفونت ویروسی جلوگیری کنید، بدین منظور و برای راحتی کار می توانید از دستمال ضد عفونی کننده نانو استفاده کنید زیرا این دستمال ها مخصوص حمام و سرویس های بهداشتی تهیه شده و تا 99% میکروب ها و آلودگی ها را از بین می برند.

جهت آشنایی بیشتر با کاربرد این دستمال ها می توانید مطلب دستمال نانو چیست را مطالعه کنید.

توالت فرنگی و عفونت ادراری (UTI)

عفونت های ادراری دلیل 10 میلیون ویزیت پزشکی در سال است. یکی از راه‌های پیشگیری از عفونت ادراری این است که روی صندلی را با کاغذ توالت بپوشانید و بعد بنشینید اما راه مطمئن تر همان طور که گفتیم این است که قبل از استفاده از دستمال های نانوکلین استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که این تنها راه پیشگیری نیست. نوشیدن آب زیاد و ادرار بعد از رابطه جنسی در جلوگیری از ابتلا به عفونت های دستگاه ادراری بسیار موثر هستند.

باکتری شیگلا

این شکل از باکتری می تواند مانند آتش سریع پخش شود، به خصوص زمانی که فراموش کنید بعد از رفتن به دستشویی دستان خود را بشویید. اگر به این باکتری سرسخت گرفتار شود می تواند باعث اسهال شدید، گرفتگی شکم و سایر ناراحتی‌های دستگاه گوارش شود که حدود یک هفته شما را درگیر خواهد کرد.

شیگلوز زمانی اتفاق می‌افتد که مدفوع فرد سطحی را آلوده می‌کند بنابراین مطمئن شوید که فضای سرویس بهداشتی خود را مرتباً با دقت تمیز می کنید و در هنگام استفاده از سرویس های بهداشتی عمومی از دستمال های نانو استفاده می کنید. برای استفاده از دستمال های نانو کافی است تنها آن ها را کمی مرطوب کرده و بر سطح مورد نظر بکشید.

ویروس معده

ویروس معده می‌تواند در توالت شما زندگی کند! طبق گفته کلینیک کلیولند، ویروس‌های معده می‌توانند حدود دو روز روی سطوح غیر متخلخل زنده بمانند (درست مانند آنفولانزا) و می‌توانند منجر به حالت تهوع شوند. اگر فردی در محل زندگی شما مبتلا به ویروس معده باشد، ابتلا به آن از طریق هوا بسیار شایع تر است بنابراین دست های خود را کاملاً بشویید، صندلی توالت، شیرهای آب و دستگیره ها را تمیز کرده و برای محافظت بیشتر از ضدعفونی کننده دست مبتنی بر الکل استفاده کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.