لوازم مورد نیاز یک خانه تکانی را به محصولات نانو بسپارید!

اسفند ماه، ماه خانه‌تکانی است، بسیاری از ایرانیان برای آمدن بهار و نوروز آماده می‌شوند و در این مسیر آلودگی‌ها را از گوشه کنار منزل می زدایند. فناوری‌نانو محصولات مختلفی برای این روزها دارد که در ادامه به معرفی برخی از آن‌ها می‌پردازیم.

شاید این روزها تی، شیشه‌شوی، اسپری‌های تمیزکننده، دستمال و کیسه زباله از جمله موارد قابل ذکر در سبد خرید خانوار ایرانی باشد.

لوازم مورد نیاز خانه تکانی را به محصولات نانویی بسپارید

تی نانو آنتی باکتریال

شرکت «صنایع نساجی آذرپاک پارمیس فرناد» تی آنتی‌باکتریال نانویی تولید می‌کند. این تی قابلیت حذف درصد زیادی از باکتری‌ها و قارچ‌ها را دارا بوده و جهت از بین بردن گرد و غبار و شستشوی سطح زمین در بخش‌های منازل مناسب است.

تی آنتی‌باکتریال این شرکت از الیاف بسیار متراکمی تشکیل شده و به همین دلیل مقاومت بسیار زیادی دارد. الیاف این تی نازک بوده و می‌تواند در تمیزکاری منافذ بسیار ریز مفید واقع شود. حذف رطوبت و آلودگی‌های چرب از توانایی‌های مهم این تی آنتی‌باکتریال است که باعث کاهش مصرف مواد شوینده و مواد شیمیایی می‌شود.

دستمال نانو آنتی باکتریال

برند نانوکلین با اختراع دستمال ضد عفونی نانو به صورت خشک برای اولین بار در جهان گام مهمی در پیشبرد اهداف بهداشتی و سلامت جامعه برداشته است. کافی است این دستمال ها را کمی مرطوب کنید تا خاصیت ضد باکتری آن ها فعال شود.

این دستمال ها از جمله وسایل مورد نیاز برای یک خانه تکانی واقعی هستند که قادرند تا 99% میکروب ها و آلودگی ها را از سطوح پاک کنند. خبر خوب اینکه از بین بردن ویروس کرونا یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد آن است.

محلول های پاک کننده نانو

شرکت کیمیا شیمی سهند یکی از تولیدکنندگان محلول‌های پاک‌کننده نانویی است که طیف وسیعی از محصولات پاک کننده نانویی را در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌دهد. محلول پاک‌کننده سطوح استیل، اسپری پاک‌کننده صفحات نمایش LED ,LCD، محلول پاک‌کننده چند‌منظوره و اسپری پاک‌کننده شیشه از جمله شوینده‌های مبتنی بر فناوری ‌نانو هستند که این شرکت تولید و به بازار عرضه کرده است.

در کنار تمیز کردن خانه، شاید شستشوی خودرو نیز دغدغه این‌ روزهای مردم باشد. برای تمیز کردن بخش‌های مختلف خودرو، شرکت کیمیا شیمی سهند محصولات ویژه‌ای در سبد خود دارد که شوینده موتور و بدنه خودرو بدون استفاده از آب از جمله این محصولات هستند.

کیسه زباله های نانو

شرکت «سبز محیط نانو ارس» نیز کیسه ‌زباله و پیش‌بندهای مقاوم نانویی تولید می‌کند که استحکام بالایی نسبت به کیسه‌زباله‌های رایج دارند.

شرکت ستاره تابان پاک از دیگر تولیدکنندگان نانومحصولات برای استفاده در خانه‌تکانی است. این شرکت طیف وسیعی از محصولات نانو از جمله اسپری پاک‌کننده انواع شیشه، محلول پاک‌کننده سینک ظرفشویی، اسپری پاک‌کننده و براق‌کننده چوب، محلول پاک‌کننده چندمنظوره، اسپری پاک‌کننده صفحات نمایش، محلول زمین‌شوی، اسپری پاک‌کننده فرش و موکت، اسپری پاک‌کننده پارکت و اسپری پاک‌کننده چرم برای خانه‌تکانی دارد. البته در کنار تمیز کردن خانه، لازم است خودروها نیز شسته شوند که این شرکت محصولاتی نظیر اسپری پاک‌کننده بدنه خودرو، اسپری پاک‌کننده لاستیک، اسپری پاک‌کننده داشبورد و اسپری پاک‌کننده موتور خودرو را تولید می‌کند که در کنار خانه تکانی، می‌تواند برای تمیز کردن خودروها مورد استفاده قرار گیرد.

شرکت صنعت‌سازان ایده آل پلاست سطل زباله آنتی‌باکتریال تولید می‌کند که برای جلوگیری از رشد باکتری‌ها و قارچ‌ها در داخل سطل زباله مناسب هستند.

حشره کش های نانو

اگر در حین خانه‌تکانی با حشرات مزاحم مواجه شدید، شرکت افشانه گیاه خزر نوعی حشره‌کش گیاهی خانگی دارد که برای مقابله با این حشرات مناسب است.

شوینده لباس نانو

برای شستشوی البسه که این روزها به دلیل خانه‌تکانی شاید حجم زیادی داشته باشند، شرکت کندر، مایع لباسشویی حاوی نانوذرات نقره با خاصیت آنتی‌باکتریال تولید و به بازار عرضه کرده است.

اسپری آبگریز نانو

شرکت نانوفراز سپاهان از دیگر تولیدکنندگان محصولات نانو است که برای خانه‌تکانی اسپری آب‌گریزکننده برای سطوح فلزی، سطوح رنگ شده، شیشه، چوب، MDF، سنگ، آجر، کاشی و سرامیک را تولید و به بازار عرضه می‌کند. این اسپری‌های آب‌گریزکننده مانع از شوره‌ زدن و جذب آلودگی و پوسته پوسته شدن زیرلایه می‌شود و در مدت زمان کوتاهی خشک می‌شوند.

به هر حال امسال خانه‌تکانی را با کمک محصولات نانویی انجام می‌دهیم تا هم ایمنی و هم پاکیزگی بیشتر را تجربه کنیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *