سال تحصیلی جدید با خودکار نانویی آنتی‌باکتریال

شرکت عالی تحریر پارسیان خودکار با بدنه آنتی‌باکتریال حاوی نانوذرات تولید و به بازار عرضه کرده است. با توجه به تماس دائمی خودکار با دست، وجود خاصیت آنتی‌باکتریال می‌تواند مانع از گسترش عوامل بیماری‌زا در بین مصرف‌کنندگان شود.

شرکت عالی تحریر پارسیان نوشت‌افزار خود را با نام تجاری پنتر تولید می‌کند. نوشت‌افزار نانویی و سلامت محور پنتر با قابلیت تأثیرگذاری بر روی باکتری‌های گرم مثبت و گرم منفی و بسیاری دیگر از عوامل بیماری‌زا می‌‌تواند تأثیر قابل توجهی در کاهش سرعت گسترش بیماری، سرایت انواع بیماری‌‌ها و عفونت‌‌ها داشته باشد.

بکارگیری فناوری‌ نانو در تولید نوشت‌افزارهایی برای استفاده در محیط‌های اداری، مصارف دانش‌آموزی و کودکان و همچنین برای استفاده در مراکز درمانی و بیمارستان‌‌ها اهمیت بسزایی دارد و می‌‌تواند به‌عنوان کالایی سلامت محور در ارتقا سطح بهداشت فردی و عمومی ایفای نقش نماید.

این محصول علاوه بر عرضه در سطح ملی، مورد استقبال دست‌اندرکاران صنعت نوشت‌افزار در سطح بین‌المللی قرار گرفته است و تلاش بسیاری از شرکت‌های خارجی برای تولید این محصولات پس از ثبت این اختراع توسط مهرداد عالی‌پور هریسی و تولید انواع خودکار، پاک‌کن و برخی اقلام دیگر نوشت افزار آنتی‌باکتریال با برند پنتر، مؤید اهمیت این نوآوری دانش‌بنیان، نانوفناور و سلامت محور است.

دکتر عالی‌پور هریسی، مخترع نوشت‌افزار آنتی‌باکتریال و مدیر عامل شرکت عالی تحریر پارسیان (پنتر)، بنا بر اعلام دبیر اجرایی پنجمین کنگره سلامت کشورهای اسلامی، به‌عنوان برند برتر در حوزه صنایع خلاق در بخش سلامت انتخاب و در این رویداد در تاریخ ۱۶ لغایت ۱۸ آبان‌ماه ۱۴۰۰ از وی تقدیر به عمل خواهد آمد. همچنین این مخترع ایرانی در سال ۲۰۱۸ درکشور مالزی موفق به اخذ جایزه برترین نوآوران (Excellent Innovators Awards) در کنگره توسعه کارآفرینی جهان اسلام (MWEDA) و در سال ۱۳۹۸ موفق به اخذ تندیس سیمین سومین جشنواره صنعت سلامت‌محور کشور شده بود.

با توجه به شیوع ویروس کرونا چنین دستاوردها و نوآوری هایی در زمینه ی بهداشت می تواند در کنترل بیماری و ارتقای سلامت جامعه بسیار کمک کننده باشد در همین راستا بسیاری از محصولات نانویی از جمله دستمال آنتی باکتریال نانو نیز توسط تولید کنندگان ایرانی به بازار عرضه شده اند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.